Price: $24.50 ($1.02 / Count) + $10.98 shipping
In Stock. Ships from and sold by TheOnlineCandyShop.

One-time purchase:

Qty:1

Have one to sell? Sell on Amazon

Mars
Toblerone Make your Valentine's Day extra special with Toblerone. See more..

Skittles Riddles

from Skittles
4.3 out of 5 stars 10 customer reviews
About the Product
  • Each box contains 24 packs. The colors don't match the flavors. Try to guess what flavor you're eating!

Frequently Bought Together

  • Skittles Riddles
  • +
  • Skittles Blenders (Pack of 24)
Total price: $50.50
Buy the selected items together


Product Description

Get a box of 24 packs of Skittles Riddles! The colors don't match the flavors, what is going on??

Product Details

  • Item Weight: 3 pounds
  • Shipping Weight: 3.3 pounds (View shipping rates and policies)
  • ASIN: B006MMX8T0
  • UPC: 022000121400
  • Average Customer Review: 4.3 out of 5 stars  See all reviews (10 customer reviews)
  • Amazon Best Sellers Rank: #87,680 in Grocery & Gourmet Food (See Top 100 in Grocery & Gourmet Food)

Important Information

Legal Disclaimer

Actual product packaging and materials may contain more and different information than what is shown on our website. We recommend that you do not rely solely on the information presented and that you always read labels, warnings, and directions before using or consuming a product. Please see our full disclaimer below.

Customer Reviews

Top Customer Reviews

I have nothing but good words for this epic new flavor of Skittles. It was just an average day at the store, and I saw this weird looking blue bag of Skittles of the shelf. The next thing I knew, my life was changed. The taste was so thoroughly amazing, and the fact that the colors intentionally don't match the flavors make them even better. They can even be a fast challenge to see how quickly you can correctly identify all the flavors. In short, Skittles riddlers are a fantastic food item that nobody should pass up.

Pros:
- The taste and flavor
- The "riddle factor"
- Everything

Cons;
- None

Five stars out of five.

..
Comment 2 of 2 people found this helpful. Was this review helpful to you? Yes No Sending feedback...
Thank you for your feedback.
Sorry, we failed to record your vote. Please try again
Report abuse
People are talking about the colors and whether they match up with the flavors, etc. I dont buy into the marketing gimmick where "the color doesn't match the flavor" wooo hoo. I do however know that these are the best tasting skittles. All the flavors are awesome- so its the best pack. Strawberry, watermelo, apple, punch, and raspberry. All awesome. Like the other reviewer, i could care less about the color. But I love the flavors.
Comment 1 of 1 people found this helpful. Was this review helpful to you? Yes No Sending feedback...
Thank you for your feedback.
Sorry, we failed to record your vote. Please try again
Report abuse
Verified Purchase
I am a Skittles maniac and I have just recently started buying boxes to save more money. This is exactly what I needed and wanted! Now, if I can only get some Skittles Crazy Cores - then I will be in Heaven!
Comment 1 of 1 people found this helpful. Was this review helpful to you? Yes No Sending feedback...
Thank you for your feedback.
Sorry, we failed to record your vote. Please try again
Report abuse
Although some people just shovel them in their mouths without paying attention. I thought it was fun trying to figure out which color was which flavor. Which I found it kind of easy but I wont spoil it for you. With 2 new flavors these definitely beat the original for me. I would still say that my favorite is the tropical though.
The flavors are watermelon, raspberry, punch, apple and strawberry.
Comment Was this review helpful to you? Yes No Sending feedback...
Thank you for your feedback.
Sorry, we failed to record your vote. Please try again
Report abuse
I really like this! I agree that the color is not a big deal, but I don't think it's fair to give it 3 stars just because of that. I got it from the 99 cents store to try it out first before buying the big pack here, but then noticed that it's cheaper there ($17.49/48oz = $.36/oz vs. $1/4oz = $0.25/oz). I guess I would keep getting mine there. Ha!
Comment Was this review helpful to you? Yes No Sending feedback...
Thank you for your feedback.
Sorry, we failed to record your vote. Please try again
Report abuse

Disclaimer: While we work to ensure that product information is correct, on occasion manufacturers may alter their ingredient lists. Actual product packaging and materials may contain more and/or different information than that shown on our Web site. We recommend that you do not solely rely on the information presented and that you always read labels, warnings, and directions before using or consuming a product. For additional information about a product, please contact the manufacturer. Content on this site is for reference purposes and is not intended to substitute for advice given by a physician, pharmacist, or other licensed health-care professional. You should not use this information as self-diagnosis or for treating a health problem or disease. Contact your health-care provider immediately if you suspect that you have a medical problem. Information and statements regarding dietary supplements have not been evaluated by the Food and Drug Administration and are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease or health condition. Amazon.com assumes no liability for inaccuracies or misstatements about products.